  • Condition: Good
  • Serviced: yes (details not provided)
  • Case size: 38mm diameter
Posted at
May 6, 2026, 11:15 PM
Active
  • Condition: Good Condition (Serviced)
Posted at
Feb 1, 2026, 11:27 PM
Expired
  • Condition: good condition, recently serviced
  • Case diameter: 39.5mm
  • Lug width: 10mm
  • Thickness: 10.5mm
Jun 12, 2025, 10:52 PM
Sold
A rare Seiko 'Seikonaut' model with a black dial and red seconds hand. It features a 39.5mm case diameter and has been given a light polish.
  • Condition: good condition
  • Case Size: 39.5mm diameter
  • Lug To Lug: 43mm
  • Lug Width: 10mm
Jun 3, 2025, 10:45 PM
Expired
  • Condition: good, serviced condition with minor hairline scratches
  • Case diameter: 37mm
  • Lug width: 19mm
  • Thickness: 10mm
May 31, 2025, 10:04 PM
Sold
The Seiko 5 Superior is a unique timepiece that combines everyday utility with vintage charm and elegance. Powered by the 7S36 automatic movement, it features a 36mm case size and a distinctive cream whirlpool dial texture.
  • Condition: Good vintage condition
  • Case size: 36mm
  • Bracelet size: ~7.25"
  • Strap included: unworn white leather strap
[WTS] Discontinued Seiko "Seikonaut" SNKK47 ⚓️ 7S36-0030
Discontinued Seiko "Seikonaut" SNKK47 ⚓️ 7S36-0030
Apr 20, 2025, 10:33 PM
[WTS] Discontinued Seiko "Seikonaut" SNKK59 ⚫️ 🔴 ⚓️ 7S36-0030
Discontinued Seiko "Seikonaut" SNKK59 ⚫️ 🔴 ⚓️ 7S36-0030
  • Case size without crown: 39.5mm
  • Lug to lug length: 43mm
  • Lug width: 10mm